O projekcie

I Niedziela Wielkiego Postu (Rok B) - przykładowy odcinek
Seria składa się z 12-minutowych filmów na 4 płytach DVD. Wprowadzają one do czytania, zrozumienia i rozważania Ewangelii poszczególnych niedzieli roku liturgicznego. Wprowadzenia oparte są na wielowiekowej praktyce lectio divina. Prosty i zrozumiały przekaz treści Ewangelii z niedzieli, może służyć pomocą w osobistej i rodzinnej modlitwie Słowem, w katechezie, w rekolekcjach, w spotkaniach grup biblijnych i modlitewnych.


 

Nowa Jakość Życia rok B - zwiastun


 

Przyjaciele Słowa Bożego o Projekcie


 

Na całość projektu NJŻ składają się 3 elementy:

(1)
4 płyty DVD – 54 filmy

54-odcinki

12-minutowe filmy umieszczone na 4 płytach DVD wprowadzają do czytania, zrozumienia i rozważania Ewangelii poszczególnych niedzieli roku liturgicznego B. Wprowadzenia oparte są na wielowiekowej praktyce lectio divina. Prosty i zrozumiały przekaz treści Ewangelii z niedzieli, będzie służył pomocą w osobistej i rodzinnej modlitwie Słowem, w katechezie, w rekolekcjach, w spotkaniach grup biblijnych i modlitewnych.


(2)
„Ewangelia przy sercu”

Ewangelia przy sercu

„Ewangelia przy sercu” – jest książeczką-notatnikiem z tekstami Ewangelii na każdą niedzielę oraz miejscem do zanotowania „słowa” lub myśli, która najbardziej zapadła w pamięci.
Ta pomoc jest w komplecie z płytami, ale można też zamawiać ją osobno w dowolnej ilości.


(3)
„Strategiczny kwadrans w weekend”

Strategiczny kwadrans w weekend

„Strategiczny kwadrans w weekend” jest trzecim elementem zestawu. Jest to wydana w kieszonkowej formie pomoc w uczeniu się codziennego spotkania z Bogiem w Jego słowie. Więcej można przeczytać tutaj
Ta pomoc jest w komplecie z płytami, ale można też zamawiać ją osobno w dowolnej ilości.